NOWA SERIA 5D Stage V – KLASA SAMA W SOBIE

LIDER W SWOJEJ KATEGORII

Nowa generacja ciągników rolniczych DEUTZ-FAHR serii 5D, oferuje moc silnika zwiększoną do 106 KM oraz szereg nowych funkcji zapewniających komfort i bezpieczeństwo. Dzięki temu jest to najlepsza wersja serii 5D w dotychczasowej historii tych modeli. Najnowsza odsłona zachowuje takie cechy jak uniwersalność, elastyczność i kompaktowe gabaryty, które były charakterystyczne dla poprzedniej generacji, ulepszając jednocześnie walory użytkowe i parametry eksploatacyjne. Nowe modele serii 5D Stage V są idealną propozycją dla małych i średnich gospodarstw rolnych, dużych sadów owocowych, stadnin. Dzięki swojej charakterystyce, świetnie sprawdzą się w przedsiębiorstwach pracujących na terenach zielonych.

Czterocylindrowe silniki FARMotion 45 zostały zaprojektowane z myślą o zapewnieniu maksymalnej wydajność w pracach rolniczych. Wyróżniają je kompaktowe gabaryty, które wpływają na dużą zwrotność nowych modeli 5D oraz znakomitą widoczność z wnętrza kabiny. Modele 5095D i 5105D zapewniają moc maksymalną odpowiednio: 95 i 106 KM przy obrotach silnika 2000 obr./min oraz moment maksymalny na poziomie odpowiednio: 389 i 433 Nm przy 1400 obr./min. Dzięki nowemu systemowi podgrzewania mieszanki, również w czasie zimy nowe silniki FARMotion 45 oferują łatwy rozruch. Aby utrzymać niskie koszty konserwacji, okres między wymianami oleju został wydłużony do 600 godzin.

Najnowsza generacja modeli serii 5D oferowana jest zarówno z rewersem mechanicznym jak i elektrohydraulicznym Powershuttle. W wersji PowerShuttle, operator może regulować w 5 stopniach czułość rewersu. Jest to idealne rozwiązanie do prac z ładowaczem czołowym. Dodatkowo, w standardzie z rewersem elektrohydraulicznym dostępna jest funkcja Stop&Go, która pozwala na zatrzymanie i ruszanie z miejsca jedynie przy użyciu pedałów hamulca. Przycisk sprzęgła ComfortClutch w dźwigni zmiany biegów, pozwala na zmiany biegów bez używania pedału sprzęgła w podłodze kabiny. Podstawowa skrzynia biegów oferuje 30+15 przełożeń (5 biegów głównych i 3 zakresy z reduktorem). Dostępna jest także rozbudowana skrzynia z 3 półbiegami Powershift (łącznie 45+45 przełożeń). Wszystkie wersje napędu pozwalają na jazdę z prędkością 40 km/h przy zredukowanych obrotach silnika, co nie tylko redukuje poziom hałasu wewnątrz komfortowej kabiny ale również zmniejsza zużycie paliwa. W przypadku napędu z 3 półbiegami Powershift, prędkość minimalna wynosi zaledwie 200 m/h.

Już w podstawowym wyposażeniu, modele 5D oferują modulowany start wałka WOM. Progresywnie załączane sprzęgło, sterowane elektro-hydraulicznie zabezpiecza maszyny podpięte do ciągnika oraz podzespoły samego traktora. W standardowej konfiguracji znajdują się prędkości 540/540ECO/1000 obr/min. Opcjonalnie, konfiguracja wyposażenia może zawierać WOM synchro. Dostępne są wymienne końcówki wałka oraz WOM montowany z przodu ciągnika o prędkości 1000 obr./min.

Układ hydrauliczny został wyposażony w główną pompę o wydajności 54 l/min, która zasila podnośnik tylny oraz dystrybutory. Dodatkowo, ciągnik posiada pompę hydrauliczną dedykowaną tylko do obsługi układu kierowniczego. Z tyłu ciągnika montowane są 3 pary hydrauliczne i swobodny powrót oleju. Tylny podnośnik o maksymalnym udźwigu 3600 kg dostępny jest w wersji ze sterowaniem mechanicznym lub elektronicznym. EHR w nowych ciągnikach serii 5D zawiera nie tylko nowy układ sterowania, który umożliwia łatwiejsze odblokowywanie ale również posiada funkcję aktywnego tłumienia drgań, która zwiększa bezpieczeństwo i komfort jazdy na drodze z maszynami umieszczonymi na ramionach podnośnika. Oprócz podnośnika przedniego o imponującym udźwigu 2100 kg, dostępny jest również fabryczny zestaw przygotowania do ładowacza czołowego “Light kit”.

Dla zagwarantowania skutecznego hamowania, przednia oś jest standardowo wyposażona w hamulce tarczowe w kąpieli olejowej. Duży kąt skrętu kół oraz 100% blokada mechanizmów różnicowych, sterowana elektro-hydraulicznie, zapewniają znakomitą zwrotność i trakcję ciągnika.

Komfortowa, cztero-słupkowa kabina nowych modeli 5D zapewnia idealną widoczność we wszystkich kierunkach. Dostępne są dwie opcje dachu: standardowa wersja z dachem o zwartym kształcie dla optymalnego użytkowania ciągnika w wąskich przestrzeniach (na przykład uprawy chmielu czy szerokie sady i winnice) oraz wersja z szyber-dachem (dostępna opcjonalnie ze strukturą wzmacniającą FOPS) dostosowana do prac leśnych czy zadań wykonywanych z ładowaczem czołowym. Przednia i tylna szyba mogą być uchylane. Wydajny układ klimatyzacji dba o odpowiednią temperaturę we wnętrzu kabiny, w każdych warunkach. Nowe modele serii 5D dostępne z rozbudowanym pakietem reflektorów roboczych LED, który zapewnia pełne bezpieczeństwo prac w nocy.

Link do strony www 5D Stage V: https://www.deutz-fahr.com/pl-pl/produkt/traktory/11975-5d-series

Informacja o DEUTZ-FAHR

DEUTZ-FAHR to czołowa niemiecka marka, twórca wiodących nowoczesnych technologii dla rolnictwa . Gama modeli DEUTZ-FAHR to świadectwo kierunku, w którym zmierza nowoczesne rolnictwo. Produkcja, którą charakteryzuje myślenie w kategoriach wydajności i uniwersalności, opiera się w znacznym stopniu o wewnętrzną produkcję. DEUTZ-FAHR to ciągniki i kombajny o sprawdzonej jakości i osiągach. Gama modeli obejmuje ciągniki rolnicze z silnikami o mocy od 50 do 340KM i kombajny zbożowe o mocy do 395KM. Serce marki DEUTZ-FAHR znajduje się w Lauingen (Niemcy), gdzie w najnowocześniejszym w Europie zakładzie produkowane są wysokowydajne ciągniki, mające zaspokajać potrzeby rolników na całym świecie.

www.deutz-fahr.com

Informacje o SDF

SDF to międzynarodowy koncern z siedzibą we włoskim Treviglio (BG), jeden z wiodących na świecie producentów ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych i silników wysokoprężnych. Prowadzi dystrybucję swoich produktów pod markami DEUTZ-FAHR, Same, Lamborghini Trattori, Hürlimann i Grégoire. Gama ciągników obejmuje modele o mocy od 50 do 336 KM, zaś gama kombajnów zbożowych – modele z silnikami o mocy do 395 KM. Na przestrzeni prawie stuletniej historii firma była jednym z głównych motorów napędowych mechanizacji sektora rolniczego, inicjatorem procesu internacjonalizacji oraz siłą napędową cyfrowej transformacji rolnictwa. Obecnie produkuje „inteligentne ciągniki” dla zwiększenia ich wydajności w kontekście Rolnictwa 4.0. Grupa SDF posiada 8 zakładów produkcyjnych, 13 oddziałów, 2 spółki joint venture i jest reprezentowana przez 155 importerów oraz ponad 3100 dealerów. Koncern zatrudnia łącznie ponad 4000 pracowników na całym świecie. W 2021 r. Grupa odnotowała przychód o wartości 1481 mln Euro oraz EBITDA na poziomie 10,8%. www.sdfgroup.com

Zainteresowany ?  Zapytaj o szczegóły naszych doradców handlowych:

Kleczanów 155 (woj. świętokrzyskie)

tel. 605 843 853

tel. 693 997 567

Gózd, Osiedle Karszówka 4D (woj. mazowieckie)

tel. 609 990 351