15 836 60 38

biuro@archmielewski.pl

Czy postawienie silosu na zboże wymaga uzyskania pozwolenia na budowę ??

04-25-2018

Czy postawienie silosu na zboże wymaga uzyskania pozwolenia na budowę ??

 

Silosy zgodnie z treścią art. 29 ust. 1 punkt  ustawy Prawo budowlane zostały zaliczone do tych obiektów, których budowa nie wymaga uzyskania pozwolenia. Przepis ten  konkretnie dotyczy naziemnych silosów na materiały sypie. Trzeba jednak pamiętać, że zwolnienie dotyczy tych silosów, które mają pojemność nie większą niż 30 m sześciennych i wysokość nieprzekraczającą 7 metrów. Budowa silosów spełniających te parametry wymaga jedynie zgłoszenia zamiaru ich wykonania ( art. 30 ust. 1 )

Wyjątek od tej zasady dotyczy sytuacji, gdy budowa ma mieć miejsce przy obiektach wpisanych do rejestru zabytków i na obszarach wpisanych do rejestru zabytków. Budowa zbiorników o większej pojemności bądź wysokości wymaga już uzyskania pozwolenia na budowę, a więc również sporządzenia projektu budowlanego i uzyskania wszystkich wymaganych zgód. Trzeba zaznaczyć, że wspomniane przepisy dotyczą samodzielnych silosów, gdy taki silos ma być połączony z innym obiektem, np. taśmociągiem, może zostać potraktowany jako element większej całości. To z kolei oznacza, że niezależnie od objętości i wysokości jego postawienie wymagać będzie uzyskania pozwolenia na budowę.

 

W naszej ofercie znajdziecie państwo silosy zbożowe marki  UNIA GROUP.  Nasi doradcy handlowi  służą pomocą w wybraniu odpowiedniego sprzętu.

  • Niskie ceny
  • Wsparcie techniczne 24/7
  • Punkty sprzedaży w całej Polsce

Skontaktuj się

Kleczanów 155, Obrazów
Telefon: 15 836 60 38
Email: biuro@archmielewski.pl